Dwuczęściowa czerwona suknia – Sandra

Dwuczęściowa czerwona suknia – Sandra

Przy okazji sesji w połowie portretowej i glamour Sandra pokazała się w czerwonej sukni, która została użyta w moim studio po raz pierwszy.

Makijaż wykonała Magda (była również nieocenioną pomocą w trakcie sesji) a włosami zajęła się Hania.

Dwuczęściowa czerwona suknia

Dwuczęściowa czerwona suknia

 

Teraz kilka słów o sukni. Dół – to długi kawałek tiulu zamocowany w luźny sposób (bez przyszywania) do tasiemki zawiązanej wokół talii. Dzięki takiemu mocowaniu można dowolnie układać materiał przemieszczając go bardziej na bok lub do przodu – wszystko żeby uzyskać porządany efekt. Gorset nakładany jest na wierzch żeby zasłonić tasiemkę.

W przypadku tej stylizacji pojawił się dodatkowy element – warstwa sztywnego tiulu, której zadaniem jest zbudowanie objętości.

Zabawa suknią

Zabawa suknią

 

Jak zwykle całość została poskładana z elementów, które kupiłem w sieci za niewielkie pieniądze. Używany gorset za kilkanaście zł i materiał z tasiemką – całość około 60 zł.

 

Suknia rozwija skrzydła

Suknia rozwija skrzydła

 

Oświetlenie na zaprezentowanych zdjęciach to lampa studyjna (moc ok. 1/2  – Micropro EX-500LR) z octaboxem 120cm. Octa umieszczona na przeciw modelki, skierowana w taki sposób aby środek octaboxa skierowany był na podłogę, 20 cm od  stóp. Do tego wypełnienie w postaci lampki reporterskiej (YN-560 II, 1/8 mocy) z białą parasolką 90cm. Parasolka przy samej podłodze skierowana do góry, w kierunku głowy modelki. Lampy wyzwalane za pomocą Y0ngnuo RF-602. Modelka znajduje się mniej więcej metr od tła.

Jak widać, zarówno konstrukcja sukienki jak i sposób oświetlenia nie jest specjalnie skomplikowany. Zachęcam do własnych prób!

Jeśli spodobały Ci się moje fotografie – zachęcam do polubienia mojego profilu na facebooku aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zdjęciach i ciekawostkach.

Chętnie przeczytam konstruktywną krytykę w postaci komentarzy. Dzięki za odwiedziny.