Porcelanowa laleczka

Porcelanowa laleczka

Tym razem chciałbym Wam pokazać rezultat sesji glamour z Darią.

Daria jest studiuje pedagogikę tańca, startuje w turniejach tanecznych i do tego jeszcze uczy dzieci tańczyć. Jest piękną i pełną energii kobietą, którą miałem przyjemność gościć w studiu.

Makijażem zajęła się Kasia Foreńska; była też nieoceniona jako asystentka.

 

Porcelanowa laleczka - schemat oświetlenia

Porcelanowa laleczka – schemat oświetlenia

Jednym z pierwszych portretów, które wykonalśmy jest portret, który potem nazwaliśmy „Porcelanowa laleczka”.

Wykonałem go przy użyciu 3 źródeł światła: główne to lampa studyjna w beauty dish z dyfuzorem, wypełnienie cieni umożliwiała biała blenda ułożona od dołu.

Z tyłu modelki, po obu jej stronach umieszczone zostały lampki reporterskie: po lewej w snoocie nieco z góry, po prawej w parasolce srebrno-czarnej. Lampki te zastosowałem żeby odciąć postać modelki z tła i dodać blasku włosom.

Aby światło nie wpadało bezpośrednio do obiektywu zastosowałem gobo w postaci ciemnych paneli pomiędzy lampkami a obiektywem.

 

 

Porcelanowa laleczka - Daria

Porcelanowa laleczka – Daria

 

Kolejnym zdjęciem jest wersja czarnobiała (ze względu na stylistykę kreacji chciałem mocniej podkreślić charakter vintage fotografii) roztańczonego wizerunku naszej tancerki. Tutaj światłem głównym jest octabox z lampą studyjną nad tancerką, trochę z prawej strony. Wypełnienie cieni stanowi biała blenda od dołu z lampką reporterską na dość niskiej mocy.

 

Daria - tancerka, w stylu vintage

Daria – tancerka, w stylu vintage

 

Kolejnym zdjęciem jest portret „kwiecisto-herbaciany”. Oświetlony został bardzo podobnie jak pierwsze zdjęcie (różnica jest w stosunkach mocy poszczególnych lamp).

Dzień wcześniej przygotowałem wianek ze sztucznych róż (zakupiony na jednym z serwisów w sieci, trochę jak pchli targ: http://www.aliexpress.com/snapshot/6139055943.html).

Daria w różach

Daria w różach

 

Na koniec kolejny potret w stylu vintage, czarnobiały. Oświetlenie trochę w rodzaju „światło okienne”:

Światło okienne - schemat oświetlenia

Światło okienne – schemat oświetlenia

Tutaj muszę dodać, że ściana za modelką jest koloru jasno-szarego, dzięki temu część światła odbija się od niej i wraca wypełniając częściowo cienie.

Daria - vintage

Daria – vintage

 

Jeśli spodobały Ci się moje fotografie – zachęcam do polubienia mojego profilu na facebooku aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zdjęciach i ciekawostkach.

To już wszystko na dzisiaj, mam nadzieję, że chociaż trochę przydadzą się Wam informacje tutaj znalezione. Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!