Portret modowy

Portret modowy

Tym razem trochę mniej standardowo – portret modowy.

Miałem przyjemność, jako fotograf, uczestniczyć w sesji z udziałem Jessici. To urocza osoba, która pracuje jako modelka. Makijaż wykonała niezastąpione Kasia Foreńska.

W planie było wykonaniu portretów modowych i beauty. Jednym z nich jest portret na białym tle (w rzeczywistości niezbyt biała ściana).

Diagram oświetlenia dla portretu na białym tle

Diagram oświetlenia dla portretu na białym tle

Zacząłem od oświetlenia tła dwoma lampkami reporterskimi (po jednej z każdej strony modelki), pamiętając aby poziom natężenia światła był około 2EV (dwie przysłony) powyżej poziomu natężenia światła oświetlającego modelkę.

Do oświetlenia modelki postanowiłem użyć lampy studyjnej w octaboxie (średnica 150cm) z dyfuzorem – całość na boomie. Octabox był odchylony od modelki o około 30 stopni w kierunku aparatu. Wybrałem octabox aby światło było miękkie (duże źródło światła, dodatkowo z dyfuzorem) i sprawiło, że twarz i tułów modelki jest równo oświetlona.

Aby doświetlić nogi modelki użyłem lampki reporterskiej w srebrnej parasolce po lewej stronie, z przodu modelki. Dzięki temu spodnie modelki maja trzeci wymiar (światłocień) oraz błyszczą się.

 

Jessica - portret modowy

Jessica – portret modowy

 

Innym portretem, który chciałbym tutaj pokazać jest portret beauty.

Jessica - portret beauty (diagram oświetlenia)

Jessica – portret beauty (diagram oświetlenia)

W tym przypadku tło jest oświetlone identycznie jak w poprzednim przykładzie. Głównym światłem jest beauty dish zawiesozny na przeciw głowy modelki, na wysokości kilkanaście cm powyżej głowy. Jak widać światło pochodzące z tła oświetla włosy (z prawej strony) dodając odrobinę faktury.

 

 

 

 

 

Jessica - portret beauty

Jessica – portret beauty

 

 

Kolejny portret nie jest portretem ściśle modowym.

Jessica na fotelu - diagram oświetlenia

Jessica na fotelu – diagram oświetlenia

Został wykonany na szarym tle. Do jego oświetlenia zastosowałem ponownie 2 lampki reporterskie ustawione na mniejszą moc niż w poprzednim przykładzie. Zależało mi na efekcie 2 jasnych punktów na tle aby zburzyć jednolitość szarości.

Głównym światłem jest tutaj octabox z dyfuzorem zawieszony powyżej głowy modelki, na wprost, odchylony znowu o ok. 30 stopni od modelki w kierunku aparatu. Octabox wybrałem ponownie ze względu na chęć jednolitego oświetlenia modelki miękkim światłem

Dodatkowo użyłem lampki reporterskiej ze snootem za modelką, z prawej strony skierowanej na włosy aby pojawił się na nich blask.

 

Jessica na fotelu

Jessica na fotelu

 

To wszystko co przygotowałem na dzisiaj. Dziękuję za dotarcie aż do końca 😉

 

Jeśli spodobały Ci się moje fotografie – zachęcam do polubienia mojego profilu na facebooku aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zdjęciach i ciekawostkach.

Jak zwykle – jeśli macie pytania lub konstruktywną krytykę – proszę o zostawienie komentarza.

Pozdrawiam