Portret Kasi – ruda piękność w moim studio

Portret Kasi – ruda piękność

W tym wpisie chciałbym opisać w jaki sposób wykonałem zdjęcia portretowe Kasi. Z założenia miały to być fotografie skoncentrowane na twarzy.

Wizaż i układanie włosów wykonała w tej sesji Kasia Foreńska.

Portret Kasi - ruda piękność

Portret Kasi – ruda piękność

 

Diagram oświetlenia

Diagram oświetlenia

Powyższe zdjęcie wykonałem z użyciem octaboxa (średnica 120cm) z dyfuzorem i gridem oraz lampą studyjną jako światło główne. Octabox ustawiony był z lewej strony modelki, pod kątem ok. 30 stopni do twarzy.

Do wypełnienia cieni użyłem dwóch blend – dużej z prawej strony modelki, drugiej–mniejszej pod brodą.

Dodatkowo postanowiłem podkreślić kolor włosów – w tym celu ustawiłem 2 lampki reporterskie ze snootami po obu stronach głowy modelki. Na lampki załozyłem pomarańczowe filtry barwne.

 

Urocza Kasia

Urocza Kasia

Powyższe zdjęcie zostało wykonanie bardzo podobnie do poprzedniego. Tutaj mała blenda musiała zostać trochę obniżona abym mógł zrobić szerszy kadr.

W trakcie retuszu tej fotografii dodałem trochę pomarańczowego zabarwienia aby jeszcze bardziej podkreślić rudość na włosach i piegach na twarzy.

 

Kasia w wianku

Kasia w wianku

W przypadku tego zdjęcia użyłem tylko jednej blendy – tej z prawej strony modelki. Dzięki czemu powstały większe cienie, które dodają trochę mroku temu zdjęciu. W trakcie retuszu dodałem trochę niebieskiego w cieniach i odrobinę pomarańczowego w jaśniejszych tonach (split-toning).

 

Jak zwykle zapraszam do krytyki i dzieleniem się własnymi pomysłami. Zapraszam też na profil na FB gdzie zachęcam do komentowania i dyskusji.

Do następnego wpisu!