Portret Kasi – ruda piękność w moim studio

Portret Kasi – ruda piękność

W tym wpisie chciałbym opisać w jaki sposób wykonałem zdjęcia portretowe Kasi. Z założenia miały to być fotografie skoncentrowane na twarzy.

Wizaż i układanie włosów wykonała w tej sesji Kasia Foreńska.

Portret Kasi - ruda piękność

Portret Kasi – ruda piękność

 

Diagram oświetlenia

Diagram oświetlenia

Powyższe zdjęcie wykonałem z użyciem octaboxa (średnica 120cm) z dyfuzorem i gridem oraz lampą studyjną jako światło główne. Octabox ustawiony był z lewej strony modelki, pod kątem ok. 30 stopni do twarzy.

Do wypełnienia cieni użyłem dwóch blend – dużej z prawej strony modelki, drugiej–mniejszej pod brodą.

Dodatkowo postanowiłem podkreślić kolor włosów – w tym celu ustawiłem 2 lampki reporterskie ze snootami po obu stronach głowy modelki. Na lampki załozyłem pomarańczowe filtry barwne.

 

Urocza Kasia

Urocza Kasia

Powyższe zdjęcie zostało wykonanie bardzo podobnie do poprzedniego. Tutaj mała blenda musiała zostać trochę obniżona abym mógł zrobić szerszy kadr.

W trakcie retuszu tej fotografii dodałem trochę pomarańczowego zabarwienia aby jeszcze bardziej podkreślić rudość na włosach i piegach na twarzy.

 

Kasia w wianku

Kasia w wianku

W przypadku tego zdjęcia użyłem tylko jednej blendy – tej z prawej strony modelki. Dzięki czemu powstały większe cienie, które dodają trochę mroku temu zdjęciu. W trakcie retuszu dodałem trochę niebieskiego w cieniach i odrobinę pomarańczowego w jaśniejszych tonach (split-toning).

 

Jak zwykle zapraszam do krytyki i dzieleniem się własnymi pomysłami. Zapraszam też na profil na FB gdzie zachęcam do komentowania i dyskusji.

Do następnego wpisu!

Piękna Marta – zabawa z octaboxem

Piękna Marta – zabawa z octaboxem

Tym razem chciałbym pokazać zdjęcia Marty. Tym razem eksperymentowałem trochę więcej z octaboxem niż poprzednio.

Wizażystką na tej sesji była Kasia Foreńska.

Piękna Marta

Piękna Marta

Na powyższym zdjęciu octaboxa użyłem zamiast, jak dotychczas, panelu z dużym białym dyfuzorem (w połączeniu z lampami i białymi parasolkami). Octabox udało się zbliżyć na odległość ok. 30 cm od twarzy, z lewej strony, środek kilkanaście cm poniżej twarzy. Dzięki jasnej ścianie, która zadziałała jak wielka blenda, cienie zostały wypełnione. Efekt w całości to miękkie światło, które bardzo pochlebnie pokazuje skórę Marty.

 

Marta - fotografia vintage

Marta – fotografia vintage

Na powyższym zdjęciu Marta pozuje oświetlona octaboxem z prawej strony, z góry. Po lewej stronie, tuż poza granicami kadru ustawiłem dużą, białą blendę aby wypełnić cienie.

Powstałe zdjęcie przekonwertowałem do czarno-bieli, zabarwiłem (split toning) oraz dolną część zdjęcia gradientowo rozmazałem. Uzyskałem wrażenie zdjęcia vintage.

 

Piękna Marta

Piękna Marta

Tutaj octabox został użyty z kierunku na przeciw twarzy, powyżej głowy. Po lewej stronie ustawiona była biała blenda. Dzięki jasnemu tłu i dużym powierzchniom (120cm octabox, duża blenda i spore tło) powstałe cienie nie były głębokie. Powstały efekt podkreślił atrybuty Marty.

Oczywiście w trakcie sesji użyłem też beauty dish do ciaśniejszych portretów.

Marta oświetlona przez beauty dish

Marta oświetlona przez beauty dish

W tym przypadku Marta została oświetlona 50cm beauty dish (z góry, na wprost twarzy). Kontrowym światłem była lampka reporterska bez modyfikatora, ustawiona za Martą, pod kątem mniej więcej 30 stopni. Poniżej twarzy użyłem białą blendę doświetloną dodatkowo reporterską lampką o niskiej mocy.

 

A oto co Marta napisała po tym gdy dostała gotowe fotografie:

W lutym otrzymałam od Maciej Michta urodzinowy prezent w postaci voucheru na sesję zdjęciową. Ucieszyłam się jak dziecko, bo mówiąc szczerze chciałam przez chwile poczuć się jak gwiazda filmowa albo super modelka, którą ktoś rozpieszcza makijażem, fryzurą, strojami a na końcu pieknie wykonanym, dobrze oświetlonym i profesjonalnie wygladającym zdjęciem. Moje marzenie spełniło się w 100% a sesja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Byłam zestresowana nową sytuacją, ale miła atmosfera wytworzona przez makijażystkę (Kasia Foreńska) oraz fotografa (Jakub Jermak ) zniwelowała moje obawy i wprawiła mnie w doskonały humor. Sesja trwała ok. 6h a miałam wrażenie że minęło raptem pół godziny. Kuba wykazał się pełnym profesjonalizmem (czułam się wręcz lekko onieśmielona tym faktem:)) jeśli chodzi o sprzęt, ustawianie tła, świateł oraz mnie, w taki sposób by podkreślić wszelkie atuty mojej sylwetki i pokazać To Coś co drzemie w każdym z nas Emotikon smile. Jestem zachwycona finalnym efektem tej wspaniałej współpracy. Na pewno zgłosze się jeszcze nie raz, aby zrealizować ciut bardziej zwariowane lub wręcz avangardowe sesje i myślę że efekt będzie jeszcze lepszy. Cieszę się że doszło do tak cudownego wydarzenia i wszystkim paniom które chciałyby podarowac sobie odrobinę luksusu, rozpieszczania i przyjemności, a takze sprawić prezent ukochanym osobom w postaci pamiatki po sobie, szczerze i gorąco polecam Jakub Jermak. Więcej efektów jego pracy można podziwiac na www.jakubjermak.com
Po prostu Bosko.

 

 

 

 

 

Jessica ponownie – sesja modowa

Jessica

Jessica

Jessica ponownie – sesja modowa

Jessica jeszcze raz do nas zawitała ze swoją niespożytą energią i zapałem do nowych zdjęć. Tym razem fotografowaliśmy nowe stylizacje.

Make-up wykonała Magda Hachuła, stylizacją włosów zajęła się Kasia Foreńska.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia kilku ujęć z sesji.

Na zdjęciu powyżej zastosowałem wiatrak aby włosy wyglądały na lżejsze a ich ułożenie na ciekawsze. Jesli chodzi o oświetlenie to jedynym światłem jest lampa studyjna z octaboxem z podwójnym dyfuzorem i gridem.

Zdjęcie poniżej oświetliłem następująco: główne światło to lampa studyjna w beauty-dish z dyfuzorem (na boomie). Na tło świecą dwie lampki reporterskie (na wysokości ramion modelki).

 

Jessica

Jessica

 

Zdjęcie poniżej oświetlone podobnie jak poprzednie, dodatkowo jedna lampka reporterska ze snootem oświetla od góry włosy modelki.

Znowu zastosował wiatrak aby rozwiać włosy modelki.

 

Jessica

Jessica

 

Tutaj ponownie lampa studyjna i octabox z podwójnym dyfuzorem i gridem jako jedyne światło.

W tym ujęciu modelka odwraca głowę w kierunku aparatu aby uzyskać efekt pełniejszych włosów.

 

Jessica ponownie  - sesja modowa

Jessica ponownie – sesja modowa

 

Jeśli spodobały Ci się moje fotografie – zachęcam do polubienia mojego profilu na facebooku aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zdjęciach i ciekawostkach.

Jak zwykle dziękuję za obejrzenie, zapraszam do komentarzy.